KEMALİYE İPEKYOLU TREKKİNG & VİA FERRATA & KARANLIK KANYON BOT İLE GEÇİŞ 3.9.2022

Karanlık kanyonun sularında bot ile TÜM GÜN Safari yapıyoruz, Kemaliye sırtlarındaki Via Ferrata yolunu tırmanıyor, Eski İpek yolunda Trekking yapıyoruz. Dinlenme günümüzde de Arapkirde 800 yıllık Cemevinin bulunduğu Onar köyü, Arapkir ilçe merkezinde Millet Handa reyhan şerbeti tadımı. Sırakonak köyünden Apçağa köyüne yürüyüş ve Fırat’ı seyir. Kemaliye şehir gezisi. Muşaga ve Sorak köylerinden geçen İpek yolu yürüyüşü , Etnografya müzesi, eski değirmen, Kadı gölü, Mani yolu, Lökhane, Evler, sokaklar, çarşılardan YETİŞTİREBİLDİKLERİMİZ.
Tarih: 3-4-5 Eylül 2022
İçerik : Bot sörf , Via Ferrata tırmanışı, trekking
Konaklama : Otel (3 gece) yada Çadır 
Katılımcı limiti : 16 Kişi
Etkinlik sorumlusu : Argun Baydan
Uçak bilgileri:(KESİNLİKLE ONAYSIZ ALINMAMALI)
GİDİŞ: (ERZİNCAN )
2 EYLÜL SAAT 23:15 ANADOLU JET TK 7228 UÇAĞINA BİLET ALINIP 3 EYLÜLDE SAAT  01:00 DA ERZİNCAN HAVALİMANINDA OLUNACAK   
DÖNÜŞ (ELAZIĞ)
5 EYLÜLDE ELAZIĞ HAVALİMANINDAN SAAT 21:00 DAN KALKACAK HERHANGİ BİR UÇAĞA BİLET ALINABİLİR. (PEGASUS UYGUN )
Faaliyet ücreti: 1800 TL (*)
(*) Katılımcı sayısı 14 ve üzeri olursa ücret 1800 TL 10 ve üzeri olursa 2000TL 6-9 Kişi olursa 2600 TL dir.
Single Konaklama farkı 300 L dir
2 GECE ÇADIR KONAKLAMA HALİNDE YUKARIDAKİ FİYATLARDAN 400 TL İNDİRİM YAPILACAKTIR  . 
Ücrete dahil hususlar otelde 2 kişilik odalarda oda kahvaltı  ve akşam yemeği dahil  2 gece konaklama, Bot safarideki botların ,kask-can yeleği vb ekipmanların kira bedeli, Via Ferrrata yolunda kullanılacak Kask, emniyet kemeri diğer güvenlik malzemeleri, Via ferrata yolu rehberlik hizmeti (en az 3 rehber), İpek yolu rehberlik hizmeti, Kanyon bot rehberlik hizmeti ,Erzincan havalimanından başlayıp   Elazığ havalimanında biten tüm ulaşımlar, Tursab seyahat sigortası 
Ücret kapsamı dışındaki hususlar: Erzincan havalimanına veya otagarına gelmek ve Elazığ dan  ayrılmak için gerekecek ulaşım ücretleri, etkinlik sırasındaki belirtilmeyen TÜM öğünler içecekler, ören yeri giriş ücretleri, tekne ücretleri, bahşişler vb harcamalar.
2 GECE ODA YERİNE ÇADIR KONAKLAMA HALİNDE YUKARIDAKİ FİYATLARDAN 400 TL İNDİRİM YAPILACAKTIR  .ANCAK YEMEK VE KAHVALTILAR DA ÜCRET DIŞINDA KALACAK KATILIMCIYA AİT OLACAKTIR.
NOT: ETKİNLİK GÜNÜ ARTAN FİYATLAR SEBEBİYLE ÜCRETTE GÜNCELLEME YAPMA HAKKIMIZ SAKLIDIR
Evet Dostlar
Türkiyenin en popüler kanyonlarından birini botlarla gezecek, kıyılarında yüzecek, olağanüstü yaban hayatını gözleyecek, Via Ferrata yolunu ÇIKACAK , ardından İpek yolunda trekking yaparak spora doyacağız. Bunların yanı sıra civardaki önemli yerleşim yerlerin doğal güzellikleri de ve kültürel zenginliklerini göreceğiz.
Toplamda 3 günümüz olacak. Buna göre günler ve olası etkinlikler Şunlardır
3 eylül: Gece 00:55 de inen uçağımızdan Kemaliye otelimize transferimiz sabaha karşı 03:30 gibi olacak. Otele girip 5-6 saat uyuyup otelde alacağımız kahvaltının ardından Viaferrata yolunu tırmanacak ve bu yolun bitiminden trekking olarak devam edeceğiz. Trekking de hem kısa hem de uzun parkurlarımız olacak.
Şimdi Via Ferratanın ne olduğunu bilmeyenler için hemen açıklıyorum. Demir üzerinden ya da demirli yol diyebiliriz. Birinci dünya savaşı sırasında İtalyanların dağlarda daha çabuk hareket edebilmek için keşfettikleri bu yöntem, spor olarak günümüzde yerini bulmuş. Dağlara, taşlara demir basamaklar çakmışlar. Merdivene benzetebiliriz biraz. Tabi bir de güvenlik kordonu var. Buralardan tırmana tırmana dağları tepeleri aşıyorsunuz. Elbette güvenlik malzemeleriyle . Hiç tırmanışçı olmanıza güçlü kollara gerek yok. Yükseklikten korkmayın ya da korkunuzla savaşmak isteyin yeter.
Tırmanış ve hiking bugünü dolduruyor . Gün başlangıcında trekkinge hazır giyinmek yeterli teknik malzemeleri biz vereceğiz
Neler göreceğiz, Muazzam Kemaliye ve Karasu manzarası, İpek yolu ve merdivenler yapılmış geçitler.
Ayrıca akşam Mani yolu lökhane gibi Kemaliye'nin güzel yerlerini gezme imkanımız olacak
4 eylül : Sabah kahvaltının ardından botlarımızla nehir üzerinde bir noktaya geçip parkura başlayacağız. Bot kask kürekleri can yelekleri tarafımızca verilecek. Suda debi az dolayısıyla devrilme ihtimali düşük. Kürek gücüyle ilerleyeceğiz. Ben kürek çekmem hesabı yapan kişilerin aramızda olmayacağını düşünüyorum. Bu nehrin devamı Keban baraj gölüne kadar uzanıyor ama bizim parkur kısıtlı ama yapacaklarımız muhteşem :
Karanlık kanyonun duvarları arasında bot ile geçmek, Kemaliye kıyısında bir mekanda mola, Nehir kıyısında yüzme ve yemek molaları, muhteşem ve çok yoğun bir su ve dağ yaban hayatı gözleme imkanı(su samuru, keklik, dağ keçisi vaşak vb) Rabat çayının Bizim nehire döküldüğü koyda b yaban hayatı gözleme imkanı, sadece Nehirden ulaşılabilen kayalara oyulmuş kiliseler şapeller Eski Ermeni Köyleri. Göreceklerimiz ve alacağımız mesafe tamamen bizim performansımıza bağlı. Gün sonunda planlanan hedef Salkımlı plajı.
5 Eylül: Sabah erkenden kalkarak İkisu mevkiine aracımız ile geçecek, buradan 4 saat sürecek ipek yolu trekkingimize başlayacağız. Muşaga ve Sorak köylerinden geçen 10 km lik parkur Kemaliye de sona erecek Ardından Elazığ'a doğru yola devam edecek ,Arapkir'de 800 yıllık Cem evinin bulunduğu Onar köyü, Arapkir ilçe merkezinde Millet Handa reyhan şerbeti tadımı yapacak ve akşam 19:00 da Elazığ havalimanına etkinliği sonlandıracağız
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN  BURAYA TIKLAYARAK  uygulamamızı indirip   kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
Katılımcı sayısı 6 kişi olduğunda etkinlik kesinleşecek, kapora talep edilecek ve uçak biletlerinin alınmasına izin verilecektir.
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın,taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380