KIBRIS GEZİ VE DENİZ KEYFİ 12-15.10.2024

Size bilmediğiniz bir Kıbrısı vaad ediyoruz dostlarım . Ne kumarhaneleri ne gece eğlenceleri var. Kıbrıs Karpaz bölgesini tarihini ve emsalsiz denizini keşfe gidiyoruz. Göreceklerimiz Lefkoşa,  Golden Beach plajı ve gün batımı , Ayfilon plajı ve gün batımı, Zafer burnu, Gazi Mağusa , Yasaklı Maraş ve dolu dolu bir sürü yer
Tarih :12-15 Ekim 2024
Yer : KKTC Karpaz bölgesi
İçerik: Gezi & Deniz keyfi
Konaklama : 3 gece oda konaklama
Faaliyet koordinatörü: Argun Baydan
Limit: 20 kişi
ÜCRET:  9800.-TL
 (*) 16 kişi ve üzeri katılımda geçerli ücrettir
11-15 kişi katılım halinde ücret 11000 TL
Single konaklama farkı 3 gece için toplamda 2100 TL dir
Ücrete dahil hususlar 12 ekimde Ercan havalimanında başlayıp 15 ekimde yine Ercan havalimanında biten tüm Kıbrıs içi ulaşım hizmetleri, 3 gün oda +kahvaltı konaklama ve koordinatörlük hizmetleri ile 1. gün Lefkoşa da kokartlı rehberlik hizmeti .
Dahil olmayan hususlar Kıbrıs'a geliş ve ayrılış uçak bedelleri, belirtilmeyen öğünler, kişisel harcamalarınız, ören yeri giriş ücretleri.
Merhaba dostlar .
Herkesin duyduğu bildiği bir yer kardeş vatanımız Kıbrıs. Biz ise sizin az bildiğiniz hatta bilmediğiniz yönlerini de içine alan bir program oluşturduk. Gezmeyi, denizi, tarihi seven her dostumuzun çok keyif alacağından eminim. Toprağın tarihle beslendiği, yeşilin en güzel tonlarının Akdeniz mavisi ile kucaklaştığı bir ada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.
Küçücük yüz ölçümüne bakıp aldanmamak gerek. Binlerce yıl insanlığa kucak açmış, her metrekaresi medeniyetlerin farklı evrelerinin izleri ile dopdolu. Akdeniz’in heyecan verici tarihine tanıklık etmesi bir yana, denizin en açık mavisi ile güneşin en sıcak sarısının da sahibidir Kuzey Kıbrıs. 177 km. uzunluğundaki Beşparmak Sıradağları üzerine inşa edilmiş en muhteşem kaleler, farklı dinlere ait yapıtlar ve en bakir sahiller, Akdeniz’in dalga sesinin dinginliğiyle birlikte yaşıyorlar bu coğrafyada. Deniz kaplumbağalarının sığındıkları bozulmamış sahilleri, endemik bitkileri, nadir bulunan çiçek türleri, anıt ağaçları ile çam ağaçlarının kapladığı dağları ve portakal bahçeleri yanında Kuzey Kıbrıs, bir tarih ve kültür merkezi. Bu küçük ada, en doğusundaki Apostolos Andreas Manastırı’ndan en batısındaki Yeşilırmak Köyü’ne kadar yılın her mevsiminde ışığı ve güneşi, zengin tarihi, alabildiğine uzanan altın renkli kumsalları ile gerçek Akdeniz’i sunar size.( alıntı birhayalinpesinde.com.)
Taslak program şu şekilde.
1. gün Ercan havalimanında buluşup önce Lefkoşa'yı gezmeye çıkacağız . Lefkoşa surları ve Girne kapısı , Büyük Han , Selimiye Cami Mevlevi tekkesi ,Saçaklı Ev, Derviş Paşa Konağı, II. Sultan Mahmut Kütüphanesi, Bandabulya, Mahkeme binaları, Arap Ahmet Camii, posta binaları, Vakıflar Merkez Binası gezilebilecek yerlerden bunları çoğunu kısa ve panaromik , çok azını da yakından gezeceğiz.   Sonra vakitlice Dipkarpaz'a doğru yola çıkacağız. Yolda nefis bir tepsi kebabının da tadına bakıp akşam gibi otelimize DipKarpaz'a ulaşacağız
2. gün kahvaltının ardından Karpaz bölgesine hareket ediyoruz. Bugünde o kadar çok seçenek varki . Zamana bağlı olarak biz seçim yapacağız . Kesin olan Golden Beach plajında yüzmek ve Karpaz eşşekleri :)) . Diğer seçenekler, Zafer burnu, Apostolos Andreas Manastırı . Konaklama aynı tesiste .
3.gün bu sefer Karpaz'ın Kuzey sahillerinde olacağız . Ayfilon manastırını görecek Ayfilon kumsalında denize girecek ve istersek sessiz sakin bize ayrılmış ıssız kumsalda o nefis gün batımını yaşayacağız. Akşam konaklama yine Karpaz'daki otelimizde.
4. gün GaziMağusaya geçiyoruz . Kuzey Kıbrıs’ın bir liman şehri. Etrafı surlar ile kaplı olan eski şehir, birçok medeniyetin yaşam bulduğu zengin bir geçmişe sahip.Yüzyıllar önce yapılmış çok sayıda tarihi eseri bir arada görebileceğiniz bir şehir burası. Özellikle Lüzinyan gotik mimari sanatı, muhteşem taş işçiliği ve her köşesi tarih ve gizem kokan açık hava müzesi konumundaki surlar içi, Kıbrıs Magosa şehrine ayrıcalıklı bir zenginlik katıyor. Zamanın kısıtlı olması bizimde seçeneklerimizi azaltıyor. St. Barbanas Kilisesi, Lala Mustafa Paşa Camii (St. Nicholas Katedrali) , Othelle kulesi. ve bisikletle yasaklı Maraş gezisi programımızda olacak . Hatta isteyenler için hava güzel olursa yasaklı Maraşta denize girme imkanı yaratacağız . Son durak olarak da aracımız bizi Lefkoşa havalimanına bırakacak .

GİDİŞ VE DÖNÜŞ UÇAK BİLGİLERİ(ONAYSIZ ALINMAMALI)
GİDİŞ: 12 ekimde en geç 8:30 da ercan havalimanına iniş yapacak uçaklara bilet alınmalıdır
DÖNÜŞ: 15 ekimde Ercan havalimanından 18:10 dan sonra kalkacak uçaklara bilet alınmalıdır

Evet dostlar imkanları müsait olan dostlarımızı bekleriz. Bunun için BURAYA TIKLAYARAK  uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.

ÖNEMLİ: Tarih yaklaştıkça uçak fiyatları oldukça fazla artacaktır. Bu sebeple ERKEN KAYIT OLMANIZ ve 12 kişi olduğumuzda biletleri AYNI ANDA almamız çok önemlidir. Ayrıca biletini sonraya bırakıp ÇOK ARTMIŞ BEN GELEMİYORUM diyenlerin mazeretlerini kabul etmeyeceğimizi belirtelim. Bu etkinlikte kapora iadesi çok özel durumlar hariç etkinliğe ,1 aydan yakın yapılan iptallerde HİÇ olmayacakır
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
ETKİNLİK TARİHİNDEKİ MALİYETLERDEKİ OLUMLU YADA OLUMSUZ DEĞİŞİMLER ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITILACAKTIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380