ADIM ADIM ANADOLU : SALİHLİ-KULA JEOPARKI- KULA EVLERİ- KULADOKYA-TAŞYARAN VADİSİ-ULUBEY KANYONU 23-24.3.2024

Salihli-Kula jeoparkı sınırları içinde kalan Kula Divit volkanik park(Kula divlit volkanik park, Kula volkanizmasının 3. evresinde gelişmiş volkanik etkinliklere bağlı oluşmuş bütün karakteristik yer şekillerini bünyesinde barındırır.Ahşap bir yürüyüş yolu vardır yanardağ ifrazatlarının üzerinden keyifle yürünü ) , Sandal Divit krateri (Kula volkanizmasının 4. Evresinde (Yaklaşık 25 bin yıl önce) oluşmuş en önemli volkanik şekillerden biridir. Oluşumu ve şekil özellikleri açısından sinder koni veya skorya konisi tipindedir. Ahşp bir yürüyüş yolu ile tepedeki kratere ulaşılır ) , Kula Peri bacaları,  Tarihi Kula evleri(Türkiye'deki 18. yüzyıl Osmanlı kent mimarisinin en iyi korunan örneklerinden biridir. Kula evleri sadece mimari tarzı değil, aynı zamanda Osmanlı şehirlerindeki günlük sosyal yaşamın genel bir görüntüsünü yansıtır.) Taşyaran vadisi ve Ulubey kanyonu gezeceğimiz yürüyeceğimiz yerler. 
TARİH:23-24 MART 2024
İÇERİK : GEZİ & TREKKİNG
Not: Gezi kısmı bol yürüyüş içermektedir ancak zorunlu değildir. 
KONAKLAMA: ODA
https://www.nesthotel.com.tr/
FAALİYET KOORDİNATÖRÜ: ARGUN BAYDAN
REHBERLİK: JEOPARK ALAN KLAVUZLUĞU HİZMETİNDEN FAYDANILACAK
FAALİYET ÜCRETİ:4300TL
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR: İSTANBUL'DAN BAŞLAYIP YİNE İSTANBUL'DA BİTEN ULAŞIMLAR, SEYAHAT SİGORTASI, 2 KİŞİLİK ODALARDA KAHVALTI DAHİL 1 GECE KONAKLAMA, REHBERLİK HİZMETLERİ
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR: Belirtilmeyen öğünler , ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalarınız.
SİNGLE KONAKLAMA FARKI 500 TL DİR

PROGRAM:
Aracımız 22 mart gecesi İstanbul'dan hareketle 23 mart sabahı Kula'ya varıyor. Buradan alacağımız kahvaltının ardından Sandal divit kraterine gidiyor zirvedeki kratere gidip fotoğraflayıp tekrar aracımıza dönüyoruz. Yani Türkiye'de de herkesin görebileceği Krater var arkadaşlar :))
Sonra magma akıntılarını görmek için Volkanik parka geçiyor lavların üzerinden geçen ahşap yollardan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.
Eh bu arada açıkıyor ve Kula'nın çarşısının içindeki esnaf lokantalarında nefis pideler güveçler bizi bekliyor olacak . Yedik güzel de hadi eritelim diyoruz başlıyoruz rehberimiz eşliğinde Eski Kula Evlerinin arasında dolaşmaya hikayelerini dinlemeye. Arad eski restore edilmiş evlere giriyor çayımızı kahvemizi de içiyoruz elbet . Hatta lav taşlarından hediyelik eşyaların yapıldığı bir dükkan da uğrak noktamız olacak. 
Bunlardan sonra İstikamet Uşak . Yol üzerindeki Taşyaran ve kula peri bacalarına uğramayı da ihmal etmiyoruz
Program biraz yoğun . Bu sebeple bugün belki yazılan bir durağı paz geçebiliriz. Yada siz hizlanacaksınız :))
Konaklama Uşakta.
24 mart sabahı Ulubey kanyonu cam terasa gidiyoruz . 10 dakikalık seyirden sonra buradan başlıyacak bir trekking rotası ile (formda olanlar gelmeli acelemiz var ). Parkur bitimi hemen Uşak arkeoloji müzesine geçip o meşhur Karun hazinelerini göreceğiz (Karun Hazinesi, çoğu MÖ 560-546 yılları arasında Lidya ülkesini yöneten Kroisos veya Krezüs (Karun) dönemine ait olan ve Uşak'ın 25 km batısında ve İzmir Karayolu üzerinde bulunan Güre Kasabası yakınlarındaki tümülüslerden 1960'lı yıllarda çıkarılarak ABD'ye kaçırılan ve 1993 yılında uzun bir hukukî süreç sonucunda geri alınan eserlerin toplu adı. Bazı kaynaklarda Lidya Hazinesi olarak da anılır. Hazinenin ele geçirilen kısmında yaklaşık 450 parça bulunur.)
Sonrasında da eve dönüş elbet..
Dostlar program yoğun . Koşturmamız olacak . anlayışlı ve yardımcı olmanız gerekecektir. Yoksa bazı yerleri pas geçmek durumunda kalırım .Ve tüm bunlar size uyuyorsa bizimle gezip, yürüyecek ve eğlenecek ve de müsait iseniz bekleriz. Bunun için BURAYA TIKLAYARAK uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.

ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
NOT: OLASI FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITMA HAKKIMIZ SAKLIDIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380