İSPİR YEDİGÖLLER VE KAÇKARLAR TRANS 6-10.7.2024

Yine Kaçkar dağlarının güzel bir köşesine gidiyoruz. Bu sefer Kaçkarların Erzurum İspir tarafında kalan yedigöller bölgesinde 3 gün boyunca yürüyecek son gün Yedigöl köyü bölgesinden Korhini gölleri- Kapılı Göller- Verçenik yaylası Transı yapacağız
TARİH: 6-10 TEMMUZ
YER: KAÇKARLAR-İSPİR YEDİGÖLLER
İÇERİK : DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
REHBERLİK : argun Baydan & Yerel rehber
ZORLUK DERECESİ: ORTA SEVİYE VE ORTA ÜSTÜ
KONAKLAMA : ÇADIR KAMP & ODA KONAKLAMA
Çadır tulum ve matı olmayanlara cüz-i bir bedel karşılğı kiralama yapılır. Araç kamp alanının 200 mt yakınına kadar gelmektedir.
Not: Oda konaklama için İspir'de yer bakılmaktadır. İlk önceliğimiz ÇADIR KONAKLAMA talebinde bulunanları almaktır. ODA KONAKLAMA için başvuranlar YEDEK KAYIT OLARAK ALINACAKTIR.
ODA KONAKLAMA İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR:
ODA konaklama isteyenler , otel konaklama ücreti ile kamp alanı-İspir araç gidiş geliş yakıt bedelleri , kaptanın konaklama bedeli toplamının kişi başına düşen payı BEDEL HARİCİ ödeyeceklerdir Bu rakamlar etkinlik bedeline dahil değildir.
ETKİNLİK TUTARI : 6500 TL
BEDELE DAHİL HUSUSLAR : Rize havalimanından alınma ve bırakılma ile ilgili tüm transferler , rehberlik hizmeti
ETKİNLİK BEDELİNE DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR: Yeme içme harcamaları , Rize'ye geliş ve dönüş UÇAK/OTOBÜS ulaşım masrafları

GELİŞ VE DÖNÜŞ ULAŞIM BİLGİLERİ:
GELİŞ:
Bilgi verilecek
DÖNÜŞ:
Bilgi verilecek

Evet dostlar yine bir Kaçkarlar macerası planladık. Tecrübeli ve kondüsyonu olan yürüyüşçü dostlarımızı bekleriz. 3 gün orta seviye bir günde Orta üstü seviyede yürünecektir.
Yürüyüşçü dostlarımız her gün yürümek zorunda olmayıp kampın tadını çıkarabilirler.
6 temmuz sabahı misafirlerimizi alıp uzun bir yolcukla saat 15:00 gibi kamp alanında olacak ve kampa yerleşeceğiz
7-8-9 temmuz tarihlerinde yürümeyi planladığımız parkurlar aşağıdaki gibidir.
Salt yaylası - Yedigöller ring 12 km ring
Salt yaylası - Mal gölü 7 km ring
Yedigöl köyü- Derin Göl -Tatos Aşıtı 10 km ring
Son gün 810 temmuz )
Salt yaylası - Korini gölleri - Kapılı göller -Verçenik Gölleri TRANS
PARKURLARDA 600-800 MT İRTİFA KAZANILMAKTADIR
PARKURLARI DEĞİŞTİRMEK İPTAL ETMEK HAKKMIZ SAKLIDIR.
Son gün uçağa yetişmek için :
-formda olanlar katılmalı
-Yürüyüş hareket saatı 06:00
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
NOT: OLASI FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITMA HAKKIMIZ SAKLIDIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380