KIRGIZİSTAN TREKKİN & GEZİ ( 30.7-5.8.2022 )

BU ETKİNLİK TURİZM BAKANLIĞININ VE İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ İSTEKLERİ VE MEVCUT EKONOMİK ŞARTLAR ÇERÇEVESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR . GEREKİRSE KATILIMCILARA BİLGİ VEREREK BAKANLIKLARIN YÖNERGELERİ ÇERÇEVESİNDE VE AŞIRI ZAMLAR ALTINDA ETKİNLİK VEYA ETKİNLİK AYRINTILARI VEYA ÜCRETİ DEĞİŞTİRİLEBİLECEKTİR
GÜZEL DİYARLAR GÜZEL İNSANLAR FARKLI YAŞAMLAR... GÖRMENİZ YAŞAMANIZ GEREKEN BİR COĞRAFYA. BUYRUN BERABER GEZELİM
TARİH : 30 TEMMUZ -5 AĞUSTOS 2022
İÇERİK: GEZİ, TREKKİNG
FAALİYET SORUMLUSU: Argun Baydan
KATILIMCI LİMİTİ: 22
ETKİNLİK ÜCRETİ: 580 USD (*)
22 katılımcı için 580 USD / kişi , 12 katılımcı için 680 USD / kişi
6 katılımcı için 790 USD / kişi
Faaliyet koordinatörü ve ücretsiz misafirler katılımcı sayılmazlar
Katılım için başvuran arkadaşlarımızdan katılımcı sayısı 6 kişi olduğunda 300 USD peşinat talep edilecektir. Kalan bedel Haziran başı tahsil edilecektir. Kapora ve ücretlerin iadesi ancak yerinize katılımcı bulunması halinde veya etkinliği bizim iptal etmemiz halinde mümkündür.

FAALİYET PROGRAMI
GİDİŞ:
Etkinliğimiz 29 temmuz gecesi saat 23:00 daki Sabiha Gökçen - Bişkek uçuşu ile başlayacaktır. 30 temmuz sabahı yerel saat ile 7:00 da Bişkek de olacağız
DÖNÜŞ: Dönüş uçağımız 5 Ağustos sabahı 8:20 de Bişkek kalkışlı

HİÇBİR UÇAK BİLETİ BİZDEN YAZILI ONAY ALINMADAN ALINMAMALIDIR.

1. Gün (30 Temmuz )
Misafirlerimizi sabah 7:00 da havaalanında karşılıyoruz. Şehire gelip kahvaltımızı yapıyoruz. Oradan direk Kırgızistan'ın incisi Isık-Köl'e gidiyoruz. Toplam 270 km. 4 saat sürecek. Kırgız çadırlarına (yurt) yerleşip, istirahat ediyoruz. Akşama doğru Kartal yetiştiricisi ve eğitmeni ile buluşup, ondan kartalları nasıl eğittiğini ve onunla nasıl avcılık yaptığını öğreneceğiz. Akşam yemeğinde özel Kırgız yemeğini yiyeceğiz. Sonra ateş başında sohbet ediyoruz. Yurtlarda konaklama. (2-3 kişi bir yurdu paylaşacağız. Tuvalet ve duş dışarda)

2. Gün ( 31 Temmuz )
Kahvaltıdan sonra Karakol şehrine yolculuk. Toplam 155 km. Öğlen şehre ulaşıp, Sovyet arazi araçlarıyla muhteşem Altın-Araşan vadisine yolculuğumuz devam edecek. Öğlen derenin kenarında piknik yapacağız. Doğa harikası Altın-Araşan vadisinde yürüyüş yapacağız. Toplam 10-12 km lik parkur. Istemeyenler arabayla devam edebilecekler. Yürüyüş sonrası sıcak kaplıcalarda keyif yapacağız. Mayonuzu unutmayın. Akşama doğru şehre dönüp, otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği kafede. Konaklama otelde.

3. Gün (1 Ağustos )
Sabah kahvaltısından sonra Toñ köyüne yolculuk. Yolda Skazka kanyonlarını gezeceğiz. Öğlene doğru göl kıyısında yer alan yurt kampımıza ulaşarak akşama kadar gölde yüzüyoruz. Mayonuzu unutmayın. Öğlen ve akşam yemekleri yurt kampımızda olacak. Akşam sizin için hazırlanan yerli folklor konserini izleyeceksiniz. Konaklama yurtlarda. (Burda bir yurdu 3-4 kişi paylaşacağız. Tuvalet ve duş dışarda)

4. Gün ( 2 Ağustos )
Sabah kahvaltısından sonra Kırgızistan'ın ikinci büyüklükteki Son-Köl gölüne yolculuk. Koçkor köyünde öğlen yemeği. Yolumuza devam ederek 3400 m yükseklikteki Kalmak-Aşu geçidini geçerek yurt kampımıza ulaşıyoruz. Gölün kıyısında yürüyüş yapacağız. Akşam yemeğinden sonra yurtlarda dinleniyoruz. Hava açıksa yıldızları, saman yolunu en güzel şekilde izleyebileceğiniz lokasyon.

5. Gün ( 3 Ağustos )
Sabah kahvaltısından sonra gölün kıyısında at turu yapıyoruz. Önce ata binmediyseniz bile keyif alacağınız bir etkinlik olacak. Ardından Bişkek'e dönüyoruz. Öğlen yemeğini yolda kafede yiyoruz. Ordan ayrılarak Karahanlıların başkenti olan Balasagun şehrinin kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Bişkek'e ulaşıp, otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi Kırgız yemekleri hazırlayan bir restoranda yiyoruz. Otelde konaklama.

6. Gün ( 4 Ağustos )
Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra şehir turu ve alış veriş zamanı. Otelde konaklama.

7. Gün ( 5 Ağustos )
Sabah erken havaalanı transferi

ETKİNLİĞE DAHİL HUSUSLAR:
- Turda belirtilen bütün konaklamalar. Single konaklama farkı 3 gece konaklayacağımız otellerde geçerli ve gecelik 15 $
- Bütün 3 öğün yemekler (Bişkek'teki 2 akşam ve 1 öğlen yemeği hariç. Misafirler istediği mekanda istediği yemekleri seçebilmeleri için)
- Turda belirtilen havaalanından havaalanına kadar bütün ulaşımlar (misafir erken gelip, geç gidiyorsa transfer ücreti kendisine ait )
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Turda belirtilen bütün aktiviteler ve giriş biletleri

Dâhil olmayanlar:
- Uçak bileti
- Özel içecekler (kahve, bira vs.)
- Bişkek'teki 2 akşam ve 1 öğlen yemekleri
- Sigorta
- Aşı kartı yoksa, PCR test ücretleri

Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK mobil  uygulamamızı indirip  kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır