RİZE YAYLALARI VE BUZUL GÖLLERİ TREKKİNG & GEZİ 20-25.08.2022

Doğanın milyonlarca yıl süren özenli çalışmaları sonucunda şekillenen topografik yapısı ve kendine has iklimiyle Rize, bir outdoor aktiviteleri cenneti olarak nitelendirilebilir. Kısa bir zaman diliminde yemyeşil orman denizinden başlayıp mavi-beyaz çağıldayan derelerin eşliğinde buzul göllerini selamlayarak karlı doruklara ulaşabilirsiniz. Bu anlamda, coğrafi koşulların zenginliği Rize’yi farklı kılan en önemli özellikler arasında.
Biz neler yapacağız nereleri göreceğiz. Elbette bol bol trekking ve fotoğraf çekmek ilk işlerimiz olacak . Yürürken çiçek böcek bulut  taş kaya göl şelale ne varsa hepsini anılarımıza kayıt edeceğiz .
Evet bakalım olası bulutların üstünden geçen , cennete yakın parkurlarımız hangileri :
1. günkü parkurumuz  Samistal Hazindak . 6 km 3 saatlik parkur. Tamamen iniş ağırlıklı
2. gün Parkurumuz Verçenik- Tatos gölleri - Çiçekli yaylası 11 km 6 saat
Yükseltileri 2600mt - 3070mt - 2300mt
3. gün Apivanak Yaylası- Anadag gölü - Apivanak 7 km 4 saat
Yükseltileri 2500mt - 3000mt- 2500mt
Bugün için başka bir alternatif parkur:
Çiçekli Yaylası -Çiçekli Gölü - Hacivanak 9 km 5 saat
Parkur yükseklikleri 2250mt - 2900mt - 2600mt
4. gün bizim Tunca Vadisine gideceğimiz gün . Evet genelde pek bilinmeyen yeşil mi yeşil bir vadidir Tunca vadisi . Tabiat parkı sıfatını da taşıyan bu vadide  bulut denizleri göreceğimiz yaylalar, buzul gölleri, şelaleler, kemerli taş köprüler,  eski evler ve konaklar ile hala çalışan değirmenleri görme şansımız olacak. Ama bugün  Tunca vadisine giderken , palovit şelelesini ve Tar ( Bulut ) şelalesini göreceğiz. Palovit bir devi andıran heybeti ve debisiyle , Tar şelalesi narin ve sahip olduğu yükseklikle (150 mt) bizleri büyüleyecek. Ayrıca yol üzerinde Zil kaleyede uğrayacağız elbet. Akşam nerede miyiz Tunca vadisi diyenleri duyar gibiyim . Evet burada ya Dereağzı mevkisinde  yada Nolaşkari mevkisinde sobalı bungalovlar da 2 şerli olarak konaklayacağız
5. gün Dereağzı sırt Buzul gölleri parkurunu yürüyeceğiz 9 km lik bu pakuru 6  saatte bitirmeyi ve 5 gölü görmeyi planlıyoruz
6. Gün bizim dönüş günümüz Bugün bulut denizini görmek için İntor yaylasına çıkacağız ve İntor gölüne bir yürüyüş yapacağız. Daha sonra Rizeye uzun bir yolumuz var dura ede taş köprülerde eski evlerin aralarında fotoğraf çektire çektire Rize'ye ulaşacak Çay çarşısını, tepedeki Botanik Ziraat çay bahçesini gezecek , yemek yiyip dönüş için havalimanı ve otogarlara dağılacağız

Konaklamalar 3 gece Çat'ta pansiyonlarda , 2 gece Nolaşkari veya Dereağzında Bungalovlarda (Sobalı)

 

TARİH : 20-25 AĞUSTOS 2022
İÇERİK : DOĞA YÜRÜYÜŞÜ - GEZİ - FOTOĞRAF
KONAKLAMA : 5 GECE 2 KİŞİLİK ODALARDA KAHVALTI VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL
ETKİNLİK KOORDİNATÖRÜ : ARGUN BAYDAN

ÜCRET: 3800 TL
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR : 20 ağustosta Rize de başlayıp 25 ağustosta Rize'de biten tüm transferler, yürüyüş rehberliği hizmeti, 5 gece konaklama, 5 sabah kahvaltısı 5 akşam yemeği ile ikramlar.. 
ULAŞIM BİLGİLERİ: (ONAYSIZ ALINMAMALI )
GİDİŞ: 
Havayolu ile gelecek arkadaşlarımız 20 ağustos sabahı saat 8:30 ve öncesinde Artvin-Rize havalimanına  iniş yapacak uçaklara bilet almalılar
Karayolu ile gelecek arkadaşlarımız saat 8:00 da Rize şehirler  arası otagarda hazır olmalılar

DÖNÜŞ:
Havayolu ile gİdecek arkadaşlarımız 25 ağustos saat 18:50 den sonra  Artvin-Rize havalimanından kalkacak  uçaklara bilet almalılar.
Karayolu ile gidecek arkadaşlarımız 25 ağustos tarihinde Rize şehirler  arası otagarından saat 18:00 dan sonra kalkacak otobüslere bilet almalılar.

Evet dostlar programın ana hatları bu şekilde .  Programı hava, yol, zaman ve gelecek bilgiler çerçevesinde haber vermeksizin önceden veya etkinlik sırasında değiştirme hakkımız olduğunu da hatırlatalım. Yemek ve alışveriş programlarını spontane yapacağız . Bazen zaman yetmeyecek kuruyemişler ile geçiştireceğiz. Ama inanın çok keyifli zaman geçireceğiz.
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
Ödemeler İSTENDİĞİNDE acente hesabına veya acente yetkilisine elden yapılmalıdır.
10 KİŞİ KAYIT OLDUĞUNDA ETKİNLİK KESİNLEŞECEK VE KAPORA TALEP EDİLECEKTİR.
Etkinliğe katılımdan etkinlik süresine 30 günden daha az süre varken vazgeçmeleri halinde kaparoları 2022 yılı 12. aya kadar iade edilecektir. Daha erken iptal yapanların kaporaları etkinlik bitiminden sonra 1 ay içinde iade edilir. Ama TÜM ERKEN VEYA GEÇ İPTAL durumlarında da iptal edenlerin yerlerine katılımcı bulunamaz ise iade yapılmayacaktır .

UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603

TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb ) , vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, KAPORALAR İADE EDİLMEZ HATTA katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görüp kayıt olabilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380