KAÇKAR DAĞLARI TRANS ERZURUM - NALETLEME GEÇİDİ - YUKARI KAVRUN 3-4-5.8.2024

Tam anlamıyla gittik gördük yendik diyebileceğimiz bir etkinlikte beraber olmayı planlıyoruz dostlar. Erzurum'un Yaylalar köyünden başlayarak 1400mt yükselerek , 3200 mt deki Naletleme geçidini 9 saatli bir yürüyüşle aşarak Yukarı kavrunda  yürüyüşümüze noktayı koyacağız.Gece konaklamanın ardından ertesi gün evlerimize dönüşe geçeceğiz.
TARİH: 3-4-5.08.2024
YER : KAÇKAR DAĞLARI
İÇERİK: DAĞ YÜRÜYÜŞÜ 
MESAFE VE ZORLUK : 13 KM -ZOR PARKUR
ZORUNLU EKİPMANLAR : TREKKİNG BOTU , BATON, KASK(VEYA BARET)
KONAKLAMA : ODA 
FAALİYET KOORDİNATÖRÜ: Argun Baydan
FAALİYET ÜCRETİ: 8900 TL
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR : 2 gece 2 kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeği konaklama , Kaçkar rehberlik Hizmetleri , erzurum havalimanından Yaylalar Köyüne transfer, Yukarı kavrundan Rize-Artvin havalimanına Transferler 
DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR : Erzurum havalimanına geliş ve Rize Artvin havalimanından ayrılış uçak bilet maliyetleri, kişisel harcamalarınız 
SİNGLE KONAKLAMA FARKI 2 GECE İÇİN 1800 TL SIDIR
ETKİNLİK KOORDİNATÖR HARİÇ 8 KİŞİ OLDUĞUNDA KESİNLEŞECEKTİR. ONAYSIZ UÇAK BİLETİ ALINMAMALIDIR


Evet dostlar tam 10 sene önce yaptığımız bir parkuru tekrarlıyoruz.
3 Ağustos sabahı saat 9:30 da Erzurum havalimanında buluşup Yaylalar köyüne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz uzun, bolbol mola vereceğiz. Bunlardan biri de Yusufeli'nde meşhur Cağ kebabı ve pilavından yemek olacak . Akşam üstü otelimize varıp dinleneceğiz. 4 Ağustos sabahı çok erken  alacağımız kahvaltının ardından yerel rehberimizle buluşup yürüyüşe başlayacağız . 7 km de 1400mt irtifa alıp , oldukça kayalık bir arazi yapısına sahip Naletleme geçidini aşıp Cornavit ve Küçük Deniz gölünü de görerek Yukarı kavruna toplamda 13 km lik ve 9-10 saatlik yürüyüşün sonunda ulaşmış olacağız. Akşam konaklama ya burada ya da Ayder yaylasında olacak. Ertesi gün kahvaltının ardından Fırtına deresi köprüler zipline ve ve meşhur çayeli Fasülyesinin tadına baktıktan sonra 17:00 gibi Rize- Artvin Havalimanında etkinliğimizi sonlandıracağız. Arkadaşlarımızn 19:00 dan sonra kalkacak uçaklara bilet almaları gereklidir(onaysız almayın )
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK  uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
NOT: OLASI FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITMA HAKKIMIZ SAKLIDIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380