ÇİĞDEM VE TURNALI YAYLALARI KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ & EFTENİ GÖLÜ & GÜZELDERE ŞELALESİ GEZİ 7.10.2023

 Çok güzel iki yayla ve bu yaylalarda açmış olan Vargit çiğdemleri, göl gölet , şelale, ladinler , köknarlar, sararmış kızamış veya kızarmaya başlamış geniş yapraklı ağaçlar ... Kısaca olağanüstü yerler ve renkler... Bekleriz !
YER: DÜZCE, BOLU
TARİH: 7 EKİM CUMRTESİ
İÇERİK: KOLAY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE GEZİ
FAALİYET KOORDİNATÖRÜ: TREKİNTURKEY
FAALİYET ÜCRETİ: 790 TL
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR : ULAŞIM, SEYAHAT SİGORTASI YÜRÜYÜŞ REHBERLİĞİ HİZMETİ
GEREKEN EKİPMANLAR:
Trekking botu tozluk, baton, 30-4 lt çanta , içinde yedek üst giyim , polar giysi, panço , şapka , kafa feneri, yiyecekleriniz, kişisel ilaçlarınız olmalı. Ayrıda araçta yine ayakkabı dahil herşeyin yedeği bırakılmalı
Evet dostlar etkinlik günü aracımız saat 6:30 da İncirliden hareketle duraklardan yolcularımızı toplayarak yola devam edecektir. İlk durağımız Efteni gölü. Buraya kadar yolda sadece ihtiyaç ve alışveriş molası vereceğiz. Kahvaltıyı yanınızda getirdiklerinizle Efteni gölünde yapabilirsiniz. Bundan sonraki hedef Güzeldere şelalesi . Her ikisi arasındaki mesafe yarım saat. Güzeldereşelalesinden sonra rotamızı Çiğdem yaylasına çeviriyoruz. Yaklaşık 15 saatlik görselliği zengin yolculuktan sonra vardığımız Çiğdem yaylasından Turnalı yaylası ve göletine doğru nerede ise hiç çıkış olmayayan yine çok güzel görsellerle dolu 9 km lik parkurumuza başlıyoruz.
Eh! elbet her güzelliğin bir sonu oluyor. Sonra dönüş yoluna koyuluyoruz. Aaa unuttum .Yolda ıslama köfte yeme imkanımız
olacak.
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK   uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır.
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
NOT: OLASI FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITMA HAKKIMIZ SAKLIDIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır . Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380