GÜRCİSTAN SVANETİ MACERA TURU 20-26.8.2023

Sizler için farklı bir Gürcistan turu hazırladık . Bazı günler 3-4 saatlik trekkingleri de kapsıyan bu programda gereksiz ayrıntılardan kurtulup yeni ve farklı yerleri keşfedeceğiz
TARİH: 20-26.08.2023
İÇERİK : TREKKİNG & GEZİ
FAALİYET KOORDİNATÖRÜ: Argun Baydan
KATILIMCI LİMİTİ: 13-20 KİŞİ
KONAKLAMA : ODA
*Batum'da 1 gece otel konaklaması (3*)
* Mazerİ Köyü'nde 1 gece pansİyon konaklama ,Mestİa'da 2 gece pansİyon konaklaması ,*Ushgulİ'de 1 gece pansİyon konaklama ,Kutaİsİ'de 1 gece otel konaklaması (3*)
ETKİNLİK ÜCRET: 590 USD
ETKİNLİĞE DAHİL HUSUSLAR: 2-3 kişilik odalarda konaklama , 6 akşam yemeği, 6 sabah kahvaltısı, Rize'den başlayıp yine Rize'de biten ulaşımlar, rehberlik hizmetleri, 2 gün Aşağı ve yukarı Mestiada off road araçları ulaşım bedeli.
ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYAN HUSUSLAR: 
Öğlen yemekleri kişisel harcamalarınız yurt dışı çıkış harcı, Ören yeri giriş ücretleri
ULAŞIM BİLGİLERİ: 
Açıklanacak

 GÜRCİSTAN SVANETİ MACERA TURU  
TUR PROGRAMI (TUR PROGRAMI) 
SVANETİ MACERA TURU (YUKARI MESTIA'DAN AŞAĞI MESTIA'YA TRANSFER) 
GÜN 1:  
Rize havalimanı ve otogardan msafirlermizle buluşup Rize üzernden Hopa'ya hareket. Hopa'da öğle yemeği  molasının ardından Sarp sınır kapısından geçp Batum'dak otele yerleşeceğiz ve ardından Mar (Meryem Ana) Katedrali,  Kutasi caddes (Türk caddes), Yeşil cami (Orta cami,) Batum meydan meydanı, Altın direk heykel ve Avrupa meydanı.  Batum tiyatro salonunu, Posedion tanrısı (Deniz Tanrısı) heykelini ve Al Nino heykelini göreceğmiz şehir turumuzu yapacağız. Akşam yemeğinden sonra gece ışıklı su dansı göstersin izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Otelimizde konaklama. 
2.GÜN: 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Svaneti'ye hareket edyoruz. Sırasıyla Laz şehri olarak bilinen Koblet ve  Pot şehirlerini geçerek Zugddi ye varıyoruz. Burada bulunan Dadana Müzesi'ni gezdkten sonra aracımızla dik ve virajlı yollardan oluşan dağlık bölgeye hareket ediyoruz. Engur Baraj Gölü'nü gördükten sonra öğle yemeği için piknik yapacağız. Daha sonra Mestia Kasabasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Engur rezervuarına ve nehre rehberlik ediyormuş gibi bize eşlik edecek. Zaman zaman çay molası vereceğimiz ve uygun mekanlarda panoramik fotoğraf çekimler yapacağımız  güzellklerle karşılaşacağız. Öncelikle 4700 metre yükseklikte heybetiyle göz kamaştıran Ushba dağı ile karşılaşıyoruz.  Dağın muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize çektkten hemen sonra Mazeri vadisine giriyoruz, bir süre sonra  Mazeri köyündeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama burada
3 GÜN : 
Kahvaltıdan sonra Rusya sınırına sadece 20 kilometre uzaklıktaki Shdgra(Şutugra) şelalesne yürüyeceğz. (Yürüme süremiz  ortalama beş saat olup, ormanın içinden herkesin rahatlıkla yürüyebileceği parkurdur.) Öğle yemeğmzde piknik yapacağız ve ardından aracımızla Mestia kasabasına varacağız. Otelimizden sonra Mestia kasabasındaki müzeyi gezeceğiz.  Svan Kulesi'n gördükten sonra akşam yemeğmiz otelmzde alıyoruz. serbest zaman konaklama 
4. GÜN : 
Sabah erkenden kahvaltımızı alıp aracımızla Tamara havalimanından (15 kişlik uçakların inip kalkableceği ilginç bir havalimanı)  geçeceğiz ve 5 km sonra aracımızdan inip ormanda yürüyüşümüze başlayacağız. . Orman içinden lerledikten sonra  Ushba Dağı'nın eteğndeki Chaladze (Cadı) Buzulu'na ulaşacak, buzulun üzernde biraz dinlenip fotoğraf çekecek ve aracımıza  döneceğz. (Ortalama yürüyüş süres iki buçuk saattir) Buradan başlayarak Hatvel Yaylası'na geçiyoruz. Teleferikle Zuruldi kayak  merkezine gdeceğiz ve öğle yemeği molasının ardından güzel bir köy olan Zurimi'ye varacağız ve yürüyüşümüze başlayacağız.  Zuirmi'den bir dğer köy olan İeil'ye oradan da Heşkili (Koşgeb) dinlenme tesisne gideceğiz ve güzel vakit geçireceğz. Bizi bekleyen  aracımızla Mestia kasabasındak otelmze varıyoruz, akşam yemeğ, serbest zaman, konaklama. 
5. GÜN: 
Kahvaltıdan sonra kendi aracımızın gdemediği yollar için Ushgul'ye gtmek için yüksek araçlara çıkıp yolumuza devam edeceğz.  Ana yoldan 7 kilometre ayrılıp Tetnuldi kayak merkezne ulaşacağız. Burayı ziyaret etitkten sonra ana yola geri döneceğiz ve Ushguli'ye devam edeceğiz. Avrupa'nın kesintisiz en yüksek yerleşim yer olan Ushgui, yaşam tarzı açısından orta çağdan kalma tipik evleriyle  UNESCO kültür mirası listesinde yer alıyor. Kalacağımız otele check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra aracımıza geri dönüyor ve SHARA  dağına doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun sonunda Büyük Buzul'a doğru yürüyüşümüzü yapacağız. Burada geçireceğimiz serbest  zamanın ardından (yürüyüş ortalama 3 saat sürer) sonra Ushguli'ye dönerek akşam yemeği ve konaklama yeirmizi alıyoruz. 
6. GÜN : 
Kahvaltımızın ardından Ushguli ile vedalaşıp aynı araçlarla Kala köyüne gideceğiz. Bundan sonrası macera, heyecan ve aksyon dolu dik  bir yoldur. Latpar Zirvesi yakınlarında sırasıyla USHBA, TETNULDI, GULBA, GESTDOLA, ŞOTA, RUSTAVELİ ve SHARA Dağları'nın nefes  kesen manzaraları karşımızda olacak. Çekeceğmz fotoğraf karelerinin ardından maceralı yolculuğumuza devam edip LATPARI Summit'e  varıyoruz. Burada Dada Outer Staton adında küçük bir göl de var. Burada bizi bekleyen asıl sürpriz (hava şartları elveryorsa) kısa bir  yürüyüşün ardından LATPARI Zrves'ne çıkmak olacak. Hava şartları uygun olursa ELBRUS Dağı tüm heybetiyle karşımızda olacak.  Burada geçireceğmiz sürenin ardından AŞAĞI MESTİA'ya doğru ineceğiz. Aksyon ve heyecan dolu yolculuğumuzun ardından ALT MESTİA vadisine varıyoruz. Burada öğle yemeği molası verip bir süre dinleneceğiz. Ardından muhteşem manzaralar eşliğinde araçlarımızla  Kutasi şehrine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bekleyen Türkiye'den geldiğmiz aracımıza giderek PROMETE Mağaralarını ziyaret edeceğiz.  Daha sonra OKASTA Kanyonu'na hareket edeceğz ve günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için Kutasi'ye gideceğiz. 
7. GÜN: 
Sabah kahvaltısının ardından Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Batum'a varışımızla brlkte alışverş molası verdkten sonra Sarp sınır kapısından  geçerek Hopa ve Rize üzernden Trabzon'a vararak programı sonlandırıyoruz.
Evet dostlar imkanları müsait olan dostlarımızı bekleriz. Bunun için
BURAYA TIKLAYARAK linkinden uygulamamızı indirip uygulamaya kaydolmalı , daha sonra da uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır
KTILIMCI SAYIMIZ 10 KİŞİ OLDUĞUNDA ücretin %30 u kadar kapora toplanacaktır
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
NOT: OLASI FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ ETKİNLİK ÜCRETİNE YANSITMA HAKKIMIZ SAKLIDIR
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb), vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380