MÜZİKAL : FOSFORLU CEVRİYE 22.2.2023

Anne babasını tanımadığı için gökteki yıldızlardan doğduğuna inanan, denizin kucağında bir sokak çocuğu olarak büyüyen, Galata mevkiinde karnını doyurabilmek için “icra-i sanat” eyleyen Cevriye, sıradan bir sokak kızı değil aslında İstanbul sokaklarının ta kendisidir. Hastalık ve soğuktan ölüme yaklaştığı o gece, karşısına çıkan esrarengiz bir Adam sayesinde hayata ve kara sevdaya tutunur. Cevriye’nin daha önce tanıdığı erkeklere hiç benzemeyen ve ona “siz” diye hitap eden bu Adam aslında gizli yaşayan bir idam mahkûmudur. Cevriye onu tanıdığı günden sonra artık bambaşka bir “insan” olmuştur. Hapis, sürgün, aradan geçen zaman ve türlü belalara rağmen bu aşktan vazgeçmeyen Cevriye, sevdiği için her şeyi göze alacaktır.

Oyunda 1930-40’lı yılların İstanbul’u zengin tasvirleriyle sunuluyor. Mahallelerin arka sokaklarında, hapishanelerinde, batakhanelerinde hayata tutunmaya çalışan kadınların, annelerin, çocukların ve afilli delikanlıların otoriteyle olan ilişkisi çarpıcı öykülerle aktarılıyor. 

Tarih:22.2.2023
Yer: Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi
Bilet yerleri : 15.- 18. Sıralar arası
ÇOK ÖNEMLİ:
-Başvuran başka arkadaşlarımıza  SMS ile HESAP NUMARASI YOLLANACAKTIR  Ödeme gelmesinin ardından kayıtları onaylanacaktır. KAYITLARI ONAYLAMAMIZDA BAŞVURU SIRASI DEĞİL ÖNCE ÖDEME YAPANLAR  ÖNCELİKLİDİR. 
-Biletler katılım sırasına göre  ön sıralardan başlayarak ayrılacaktır . 2 veya daha çok  arkadaş yanyana oturalım derlerse ve ayrı zamanda kayıt yaptırmışlarsa son başvuran dikkate alınıp biletler ayrılacaktır
-Tiyatroya gelmeyenlerin BİLET BEDELLERİ KESİNLİKLE İADE EDİLMEYECEKTİR. 

YAZAN

: SUAT DERVİŞ

UYARLAYAN

: GÜLRİZ SURURİ

YÖNETEN

: YELDA BASKIN

MÜZİK - BESTECİ

: OĞUZHAN BALCI

DRAMATURG

: GÖKHAN AKTEMUR

DEKOR TASARIMI

: BARIŞ DİNÇEL

KOSTÜM TASARIMI

: TOMRİS KUZU

IŞIK TASARIMI

: KEMAL YİĞİTCAN

KOREOGRAF

: MARAL CERANOĞLU

ORKESTRA ŞEFİ

: HAKAN ELBİR

EFEKT TASARIMI

: YUNUS NALCI

YARDIMCI YÖNETMENLER

: CEREN HACIMURATOĞLU - GÖZDE İPEK KÖSE

REJİ ASİSTANLARI

: AYBAR TAŞTEKİN - CAFER ALPSOLAY - BUĞRA CAN ILDIRIŞIK

SÜRE

: 160 Dk. / İki Perde

OYUNCULAR

: AYŞE GÜNYÜZ DEMİRCİ, BERK SAMUR, BESİM DEMİRKIRAN, BİNNUR ŞERBETÇİOĞLU, CEYSU AYGEN, ÇAĞATAY PALABIYIK, ELİF VERİT, EMRE YILMAZ, HAKAN ÖRGE, IRMAK ÖRNEK, NUR SAÇBÜKER OTAN, SAMET SİLME, TUĞRUL ARSEVER, YAĞMUR DAMCIOĞLU NAMAK, YUNUS ERMAN ÇAĞLAR, ZEYNEP CEREN GEDİKALİ