YENİCE ORMANLAR & HORMA-VALLA KANYONLARI GEZİ & TREKKING 29-31.10.2022

Türkiye’nin en bakir ve kesintisiz ormanlarından biri olan Yenice Ormanları, anıt niteliğindeki ağaçları, doğal yaşlı ormanları, derin vadileri, akarsu ekosistemleri ve barındırdığı  yaban hayatı çeşitliliğiyle Türkiye’nin en iyi korunmuş ÖDA’larından biridir. Biz buraları, Batı Karadeniz Bölgesinin Horma ve Valla kanyonlarını , Pınarbaşı şelalesini görmeye , Yenice ormanlarında yürümeye dağarcığımıza yeni ve olağanüstü yerler katmaya gidiyoruz.
OLASI PARKURLAR:
Göktepe göleti- Fındıkaltı 13 km (Kolay orta arası )
Eğriova Göleti- Çetiören 16 km ( Orta seviye )
Eğriova göleti - Karaağaç 8 km ( Kolay)

TARİH : 29-31 Ekim 2022
İÇERİK : TREKKİNG & GEZİ
KONAKLAMA:
YENİCE IHLAMUR TERAS 2 KİŞİLİK BUNGALOVLAR
KATILIMCI LİMİTİ : 28 KİŞİ
FAAALİYET KOORDİNATÖRÜ: ARGUN BAYDAN 
ETKİNLİK ÜCRETİ : 1650 TL
SİNGLE KONAKLAMA FARKI 150 TL DİR
(Bungalovun içerisindeki ayrı oda da tek , wc duş ortak )
* Katılımcı sayısı 22 den az olursa ücrete 150 TL ilave olunur
ÜCRETE DAHİL HUSUSLAR :
İstanbul'dan başlayıp Yine İstanbul'da biten tüm ulaşımlar , alan rehberlikleri , 2 gece 2 kişilik odalarda kahvaltı dahil konaklama
Katılım sırasına göre otobüste yer, ön sıralardan başlayarak ayrılacaktır. Bungalovlarda yerleşimler tesis yetkilileri tarafından yapılmaktadır. Kimseye balkonlu bungalov sözü veremiyoruz.
Merhaba arkadaşlar
Ülkemizin en güzel ormanlarının, en derin kanyonlarının bulunduğu bir bölge batı Karadeniz . Yeşiliyle mavisiyle güzel insanlarıyla her sene farklı zamanlarda gidiyor ve her seferinde de inanılma keyif alıyoruz. Bu sefer sonbaharın o eşşiz sarılı kırmızılı yeşilli renk armonisini görmeyi umduğumuz bu etkinliğe, şartları müsait olan dostlarımızı bekleriz
Program:
28 ekim  cuma gecesi İstanbul'dan hareketle misafirlerimiz duraklarından alarak 29 Ekim sabahı Horma kanyonu öncesi kahvaltı alacağımız mekana gireceğiz.. Akabinde Horma kanyonunda keyfe keder ahşap yolların üzerinde kanyonun derinliklerine uzanan bir yürüyüş yapacağız. Sonrasında Pınarbaşı şelalesine uğrayıp onu fotoğraflayacak ve akabinde Valla kanyonunu görmeye gideceğiz. Akşam ise konaklamamız Yenice sınırları içerisinde Yenice ormanlarını panoramik olarak gören, yeşil bir okyanus nasıl olurmuş bizlere görsel olarak en güzel şekilde anlatan bu tesiste keyifli bir gece geçireceğiz. 30 Ekim sabahı buradan hareketle Göktepe göletine gidiyoruz. Burayı fotoğraflayıp arzu edenlerle 5 saat 13 km süren kolay bir yürüyüş yapacağız. Bu seçeneği tercih etmeyen dostlarımızı ise Yenice kent ormanına götürecek ve fotoğraf ve gezi için serbest bırakacağız. Akşam dönüş yine Yenice teras tesislerine olacak .
31 ekim sabahı tesisimizden kesin çıkış yapıyor seçeceğimiz parkura göre parkur başına geçiyor ve yürüyüşümüze başlıyoruz. Parkur bitimi dönüş yoluna koyulacağız. Son gün için bazı süpriz eklentiler olabilir. Bu ancak o zaman alacağımız haberlere göre şekillenecektir.
Evet dostlar faaliyete KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK uygulamamızı indirip  kaydolmalı , daha sonrada uygulamadaki etkinlikler menüsünden bu etkinliğe katılım başvurusunda bulunmalıdır
ÖDEMELER İSTENDİĞİNDE ACENTE HESABINA VEYA ACENTE YETKİLİSİNE YAPILMALIDIR
UGO TURİZM İNŞ GIDA TİC LTD.ŞTİ.
ŞİRİNEVLER MAH MAHMUT BEY CAD. MERİÇ SOK NO 27/1 BAHÇELİEVLER- İSTANBUL
TEL:05065154166
HESAP BİLGİLERİ : TEB UGO TURİZM İNŞAAT GIDA SAN.LTD.ŞTİ TR960003200000000070083603
Katılımcı sayısı 10 u bulduğunda etkinlik kesinleşecek ve arkadaşlarımızdan kaparo talep edilecekti
Değişen şartlar veya görülen gereklilikler halinde programda ve ücretlerde  değişiklik yapma hakkımızın saklı olduğunu hatırlatalım.
TREKINTURKEY DOĞA YÜRÜYÜŞ GRUBU OLARAK FELSEFEMİZ
Bizler doğada yeni yerler keşfetmeyi arzu ediyoruz. Dağ ,ova ,vadi, kanyon demeden neresi olursa olsun yürüyoruz, geziyoruz. Bizler yürüdüğümüz rotaları http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun adresinde paylaşıyoruz. Bizler amatör ruhla doğada gezmeyi, yeni yerleri görmeyi amaçlayan bir doğa yürüyüş grubuyuz . Bizimle yürüyemeyen arkadaşlarımız bu rotaları indirip kendi başlarına yürüyebilirler, isteyen TÜM gruplar alıp kullanabilirler. Bizler her paylaşılan rotanın gezilen bölge halkının kalkınmasına, kültürel iletişime , bölgenin tanıtılmasına, dolayısıyla her türlü tahribattan haberdar olmaya ve bu tahribatlara karşı güç birliği oluşturulmasına imkan sağladığına inanıyoruz..
KATILIM VE FAALİYETLERİMİZ HAKKINDA
Macerayı seven bireyler olmanız konfor beklentinizin olmaması, ekip ruhu , ekip arkadaşlarınıza ve emeğe saygı çok önemlidir. Çünkü Issız bölgelerde yürüyeceğiz uyumsuz formsuz beklentileri yüksek arkadaşlar bizi zorlar. Hem de kendileri zorlanır
Bizim faaliyetlerimize grup üyesi olsun olmasın sağlıklı olan ve o günkü parkur için performansı yeterli olan herkes katılabilir. Kalp, sara, pıhtılaşma vb özel hastalıkları olanlar mutlaka faaliyet koordinatörüne önceden bilgi vermelidirler. Katılımcılar doğaya çıktıklarında risk altına gireceklerini bilmelidirler ve bunu göze alarak faaliyetlere katılmalıdırlar. Bu riskler; her türlü doğal afetler,( sel , yangın, taş düşmesi, deprem, toprak kayması, yıldırım vb ) , vahşi hayvan, yolu kaybetme, geceyi arazide geçirmek zorunda kalma gibi durumlar olabilir. Faaliyetimize katılacak kişiler hiç kimseyi bu durumlardan sorumlu tutmadan başına gelebilecek olayları kabullenmiş olarak gelmelidirler
Faaliyetlerde katılım iptalleri bizi zor duruma sokmaktadır. Yapılacak iptallerde yerinize katılımcı bulunamaz ve araç kritik bir sayıda ise, KAPORALAR İADE EDİLMEZ HATTA katılım ücreti gelmeseniz dahi sizden talep edilir. Çünkü biz sizin bir sözünüze güvenerek yerinizi ayırıyoruz .
Faaliyette tek yetkili, faaliyete gitmek için araca bindiğiniz andan , faaliyet bitimi için aracı terk etmenize kadar faaliyet koordinatörüdür. Araç içi oturma ve yürüyüş düzenine, giysilerinize , yürüyüş sırasındaki davranışlarınıza kadar müdahale edebilir. Sağlık , yanlış giyinme vb sebeplerle gerekirse faaliyete de almayabilir. Faaliyetlerimize katılan herkes yukarıdaki hususları kabullenmiş sayılacaktır.
Yeni arkadaşlarımız için bazı notlar :
İnstagram hesabımız : @trekinturkey (etkinliklerimizi görebilirsiniz)
Sitemizin linki : www.trekinturkey.com (etkinliklerimizi görüp kayıt olabilirsiniz)
Facebook sayfamızın Linki : (beğenirseniz her etkinliğimizin haberi size gelir )
https://www.facebook.com/trekinturkey/
Mail grubumuza üye olmak isteyen arkadaşlarınız aşağıdaki linki kullanabilirler: (her hafta en fazla 1-2 mailimiz var)
https://groups.google.com/forum/#!forum/trekinturkey
Maceralarımız( rotalar ) :
http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Argun&id=307380